Держспецзв'язку запроваджує в Україні реформу кіберосвіти, щоб підвищити якість знань українських фахівців та їхню конкурентність як на вітчизняному, так і на міжнародному ринку праці.

У межах реформи в Україні запроваджується система професійних стандартів – компетенцій, знань, умінь та навичок, які необхідні фахівцю для відповідності певній посаді. Цей підхід враховує досвід Європейської рамки кваліфікації та американської Стратегічної освітньої ініціативи у сфері кібербезпеки та відповідає стандартам в ЄС та США.

У Державному класифікаторі професій зʼявлятимуться нові професії з кібербезпеки та інформаційної безпеки; а експерти від держави, сектору освіти та ринку розробляють для них відповідні професійні стандарти. Уже додані нові професії (загалом їх – 17) і розроблені професійні стандарти під шість із них. Професійні стандарти для інших – у розробленні. Також планується подальше розширення Державного класифікатора професій.

Стандарти слугуватимуть орієнтиром закладам вищої освіти для адаптації відповідних освітніх програм у межах спеціальності “кібербезпека” під потреби ринку. Навіть студенти в межах однієї спеціальності розумітимуть, які саме знання, компетенції, навички для них пріоритетні, щоб згодом мати змогу обійняти певну посаду.

Також завдяки стандартизації роботодавці та самі фахівці зможуть будувати карʼєрний шлях, розуміючи, які саме додаткові тренінги та навчання потрібно пройти людині на посаді, щоб підвищити її професійну кваліфікацію.

Крім того, в межах реформування в Україні буде запроваджена система незалежних центрів кваліфікації: де як випускники, так і досвідчені фахівці зможуть отримати підтвердження відповідності своїх знань конкретним посадам або пройти просту процедуру нострифікації чинних сертифікатів, виданих іноземними установами (CISA, наприклад).